×

پرسش و پاسخ

امکانات کلاس مجازی هاچیپو چیست؟

از امکانات کلاس مجازی وبسایت هاچیپو زیر نظر شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات ایده پردازان مهر گستر می‌توان به پخش صوت و تصویر، به اشتراک گذاری مستندات، به اشتراک گذاری تخته سفید، به اشتراک گذاری صفحه نمایش، گفتگو و یادداشت متنی، ذخیره خودکار جلسات، حضور و غیاب زمانی، محیط فارسی، امکان شخصی سازی، پشتیبانی ۲۴ ساعته، پشتیبانی از مستندات فارسی، نیاز حداقلی به سرعت و ترافیک اینترنت و برگزاری وبینار بدون محدودیت در پخش صوت و تصویراشاره کرد.

امکان برگزاری چندین کلاس‌آنلاین هم‌زمان وجود دارد؟

بله، می‌توان به صورت هم‌زمان چندین کلاس آنلاین را در کلاس‌های مجازی مجزا برگزار نمود.

تجهیزات مورد نیاز برای شرکت در یک کلاس آنلاین چیست؟

یک دستگاه رایانه یا تلفن همراه هوشمند و اینترنت مناسب برای شرکت در کلاس آنلاین کافی است. به منظور جلوگیری از بازگشت صدا و افت کیفیت، برای برقراری ارتباط دو طرفه بین مدرس و یا سایر فراگیران می بایست از هدست و یا هندزفری استفاده نمود.

آیا اجرای دوره‌ها به صورت مجازی باعث کاهش اثربخشی می‌شود؟

معمولا آموزش‌های حضوری سازمان‌ها در جلسات ۸-۴ ساعته و در روزهای متوالی برگزار می‌شود که این شکل برگزاری، ناشی از محدودیت‌های اجرایی است؛ زمان و حجم بالای آموزش و ارائه بی‌وقفه مطالب، موجب خستگی استاد و فراگیران و اختلال در روند انتقال اطلاعات می‌شود؛ این در حالی است که با برنامه ریزی مناسب، ضمن توزیع زمان‌های برگزاری کلاس‌ها در بازه‌های زمانی استاندارد ( ۴۵ الی ۹۰ دقیقه‌) و با فاصله زمانی مناسب (۲ الی ۳ جلسه در هفته)، این روند اصولی‌تر شده و موجب افزایش قدرت یادگیری مطالب توسط فراگیران می‌شود. تمامی عوامل ذکر شده، باعث افزایش اثربخشی می شود.

آیا دسترسی مدرس به سامانه آموزش مجازی منوط به موقعیت خاصی است؟

خیر، سامانه هیچ محدودیتی در موقعیت مکانی مدرس یا فراگیر ایجاد نمی‌کند و آنها می‌توانند با دسترسی به اینترنت، از هر مکان دلخواه و بدون محدودیت مکانی از داخل یا خارج از کشور در دوره های آنلاین شرکت نمایند و در کلاس حضور یابند.

چگونه به‌ کارگیری ابزارهای آموزش الکترونیکی باعث کاهش هزینه‌ها می شود؟

با توجه به این‌که اساتید و فراگیران بسیاری از دوره‌های آموزشی، در مناطق جغرافیایی مختلفی پراکنده‌اند، برگزاری حضوری آن‌ها، مستلزم عزیمت تمامی یا بخشی از شرکت‌کنندگان به شهر واحدی است. سفرهای مذکور هزینه‌‌هایی مانند ایاب و ذهاب، اسکان، پذیرایی و حق مأموریت (در آموزش‌های سازمانی) را به برگزارکننده و شرکت‌کنندگان تحمیل می‌کند. علاوه بر این، در طول برگزاری دوره، کارمندان از کار منفک می‌شوند و قادر به انجام وظایف سازمانی روزانه خود نمی‌باشند. با استفاده از ابزارهای آموزش الکترونیکی، ضمن حفظ و ارتقاء اثربخشی دوره‌های آموزشی، هزینه‌های ذکرشده کاهش یافته و یا به کلی حذف می‌شوند.

آیا پوشش آنلاین جلسات حضوری از طریقه سایت هاچیپو، امکان‌پذیر است؟

بله، با نصب میکروفون و وبکم مناسب، می‌توان شرایط حضور فراگیران را به صورت آنلاین در کلاس های حضوری فراهم نمود.